خانه / درباره مالزی / درباره کوالالامپور

درباره کوالالامپور

کوالالامپور
کشور مالزی در قلب آسیای جنوب شرقی واقع شده است .پایتخت این کشور شهر کوالالامپور است که در امتداد ساحل غربی شبه جزیره مالزی قرار دارد . نبض مالزی در این شهر می تپد و کوالالامپور مرکز فرهنگی ، تجاری و حمل و نقل مالزی محسوب می شود .
کوالالامپور با جمعیتی بیش از ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بزرگترین شهر مالزی است . مالزیایی ها ، چینی ها و هندوها نژادهای اصلی را در میان ساکنان این کشور چند فرهنگی  تشکیل می دهند . این تنوع قومی و نژادی در طول سالها نه تنها به کواالامپور شکل منحصر به فردی داده است بلکه به وضوح در آداب مختلف فرهنگی ، اعتقادات مذهبی ، زبان ، غذا و معماری شهر نیز مشهود است .
کوالالامپور در میان اهالی با نام KL معروف است . آمیزه ای است گیرا از تاریخ و فرهنگی که با آسمان خراش ها و برج هایی که چون قارچ سر از دل خاک برآورده اند عجین شده است . کوالالامپور بهترین مثال از شهری است که با مدیریت صحیح در حفظ ارزشمندترین میراث فرهنگی خویش ، آن را جهت ارایه تجربه ای کاملا منحصر به فرد و خاطره برانگیز به بازدیدکنندگان و توریست ها با تسهیلات مدرن روز تلفیق کرده است .

اطلاعات عمومی

زمان محلی :  کشور مالزی ۸ ساعت از GMT   جلوتر می باشد . ( ۸+ )
آب و هوا :  شرایط اقلیمی استوایی در کوالالامپور ، با دمایی بین ۲۸ تا ۳۳ درجه سانتیگراد ، آب و هوایی گرم و دلچسب را در طول سال به وجود می آورد . با توجه به این نوع شرایط آب و هوایی ، بهتر است در هر زمان در سال آمادگی و انتظار بارش باران را داشته باشید 

Check Also

درباره مالزی

مالزی کشوری زیبا و با تنوع بالاست. مناطق مختلف هر یک با ویژگی های خاص خود، ...