خانه / درباره هند / درباره هند

درباره هند

تمدن هند حداقل ۵۰۰۰ سال قدمت داشته و در قرن بیستم در سطح بسیار بالایی تثبیت شده، در حالیکه دیگر ملل آسیایی با افول تمدن های خود مواجه بودند، هندی ها به خصوص آنهایی که خارج از شهر زندگی میکردند،  شکل سنتی زندگی خود را حفظ کردند. بنابراین سفر به هند تجربه ای، همانطور که در ملل غربی دیده می شود فراموش نشدنی خواهد بود. هنگامی که وارد دهلی می شوید، با بوی دود و آلودگی هوا حس غرب را به شما می دهد. اما وقتی هندوستان تفکرات انسان دوستانه غربی شما را به باد تمسخر می گیرد، بدون شک شما را برخی از جنبه های کمتر آشنای فرهنگ هند، تحت تأثیر قرار می دهد: تاج محل بی نظیر در آگرا و ده ها معبد زیبای دیگر، ایالت زیبا و سنتی کرالا (که اغلب به آن کشور خود خدا گفته می شود)، میراث معماری و فرهنگی غنی در راجستان و تامیل نادو ، عشق هندی ها به کریکت و غذاهای فوق العاده .
هند با جمعیتی حدود یک میلیارد، هیچ کشوری این تنوع و تناقضات فرهنگی را ندارد. از نظر فرهنگی، هند متنوع ترین کشور دنیاست. تنوع هند در هنر، تاریخ، ادیان، و سنت ها، به صورت طبیعی درهم پیچیده اند. در هر مرتبه که از این کشور بازدید می کنید، تنوع بی حد آن شما را با جنبه های مختلفی از افسون، به خود جذب می کند. سفر به هند، یعنی گسترش پیکربندی های محتمل جامعه انسانی. سفر به هند میتواند بسیار پیچیده و پرچالش باشد، اما در عین حال، همیشه جذابیت های خود را نیز دارد 

خصوصیات هند، جنبه های مختلفی دارد و این کشور کاملاً محل تلاقی عجایب و تضادهای واقعی است. به همین دلیل، این کشور، مکانی پر از پیچیدگی است، اما به هیچ وجه راکد یا قابل پیش بینی نیست. هیچ وقت نمی توانید دقیق پیش بینی کنید که اکنون از چه محل شگفت انگیزی می خواهید دیدن کنید. این ویژگی، می تواند سبب سردرگمی شما شده، بنابراین بهتر است قبل از سفر، شروع به تحقیق کرده و علاوه بر آن، یک راهنمای سفر خوب به همراه داشته تا در راه از آن استفاده کنید. ظاهر و لباس شما همیشه بر نوع برخورد با شما، تأثیر خواهد گذاشت. چانه زدن برای قیمت همیشه نوعی سرگرمی برای گردشگران در هند به شمار می رود. خیلی طول نمی کشد تا نسبت به قیمت مورد توافق احساس خوبی به دست بیاورید – خیلی مواقع به یک سوم قیمت اولیه می رسید!! اگر هردو گروه از قیمت پیشنهادی، راضی باشند، در آن صورت چانه زنی متوقف می شود. خجالت آور است که یک گردشگر متمول، سر چند روپیه به چانه زدن بپردازد. در این مواقع معمولاً به جای منازعه، به رد و بدل کردن چند کنایه و شوخی اکتفا می شود .
اگر شما خانم هستید و لباسهای تنگ و بدن نما به تن می کنید، مردان محلی احتمالاً خیلی شما را خواهند پایید. هرچند، اگر لباسهای غیر بدن نما هم تنتان باشد، نمی توانید جلو نگاه های خیره و پرسشگر مردم را بگیرید. مردان هندی معمولاً طرز تفکر خشک و ثابتی نسبت به زنان غربی دارند، و نسبت به زنان سنتی هند، خیلی دیده نمی شوند و مدام در معرض دید سایرین هستند. این نوع برخورد می تواند آزاردهنده باشد، اما به ندرت و تنها برای خانم هایی که تنها سفر می کنند، میتواند مشکل ساز باشد .

مختصری از تاریخچه هند

تاریخ هند، با ساکن شدن انسانها آغاز شده و شواهد آن ۹۰۰۰ سال قبل در ایالت مادیا پرادش ، موجود است. هرچند، شواهدی از فعالیت انسان نشان می دهد که انسانهای هموساپینز ۷۵۰۰۰ سال پیش و همونیدها ۵۰۰۰۰۰ سال پیش در این کشور می زیسته اند. تمدن دره ایندوس، که از سال ۳۰۰۰ تا ۱۳۰۰ ق.م در در بخش شمال غربی شبه قاره هند گسترش پیدا کرده بود، نخستین تمدن مهم در هند محسوب می شود.
طی قرن سوم و چهارم ق.م کل شبه قاره هند تحت تسلط امپراتوری موریا قرار گرفت. پس از آن این امپراتوری متلاشی گردید و به مدت ۱۵۰۰ سال بخش های مختلف آن تحت سلطه اربابان محلی قرار گرفت. این دوره، دوره کلاسیک هند است، که حدس زده می شود که هند در این دوره شکوفاترین اقتصاد باستان و قرون وسطی را دارا بوده که شامل حدود یک سوم تا یک چهارم کل ثروت جهان تا قرن هجدهم میلادی می شده است .
ایالت جنوبی کرالا از حدود سال ۷۷ م تجارت دریایی با امپراتوری روم داشته باشد. اسلام از این راه و توسط تاجران مسلمان، به اهالی معرفی شد. حکومت اسلام در شبه قاره از سال ۷۱۲ میلادی و هنگامی که ژنرال عرب، محمد بن قاسم، سند و مولتان را در پنجاب جنوبی فتح کرد، آغاز گردید، و منجر به چند حمله بین قرون ۱۰ و ۱۵ میلادی از آسیای مرکزی شده و خود منجر به تشکیل امپراتوری مسلمانان در شبه قاره هند گردید، مانند سلطه دهلی و امپراتوری مغول ها
حکومت مغول ها بیشتر بخش های شمالی شبه قاره را دربر گرفت. سلاطین مغول هنر و معماری خاورمیانه را به هند معرفی کردند. امپراتوری مغول متحمل زوال تدریجی در اوایل قرن هجدهم گردید، که فرصت را برای افغان ها، بلوچ ها و سیک ها برای اعمال قدرت در مناطق وسیعی در شمال غربی شبه قاره تا زمان تشکیل کمپانی بریتانیایی هند شرقی که کل جنوب آسیا را تحت کنترل خود درآورده بود، فراهم نمود .
این کمپانی که از اوایل قرن هجدهم کار خود را آغاز کرده بود، به تدریج کل هند را ضمیمه خود کرد. عدم رضایت از این حکومت، و پس از آنکه هند تحت این حکومت، هم پیشرفت های سریع در زیرساخت ها و هم زوال اقتصادی را طی نمود، منجر به وقوع اولین جنگ استقلال هند گردید. در طول نیمه اول قرن بیستم، قیام های مردمی برای استقلال توسط کنگره ملی هند، آغاز گردیده و پس از اتحادیه مسلمانان نیز به آن پیوستند. شبه قاره در سال ۱۹۴۷ استقلال خود را از بریتانیا به دست آورد، پس از آن به هند و پاکستان، تقسیم گردید .

جغرافیا

هند کشوری پهناور است و به همین دلیل این منطقه (که شامل پاکستان، سری لانکا و نپال) به نام شبه-قاره هند شناخته می شود. این عبارت، نشان دهنده پهناوری و تنوع در این منطقه است. هند در دشت پنجاب و صحرای تار در غرب با پاکستان، از شمال در هیمالیا با چین، تبت، بوتان و نپال، در حوضه آبریز دشت ایندو-گانگتیک ، تپه های خاسی و جزیره میزوهیل با بنگلادش، و در راستای تپه چین و کاچین در شرق با میانمار همسایه است. جنوب غرب هند، دریای عرب، جنوب شرق آن خلیج بنگال و در جنوب آن، اقیانوس هند قرار دارد. هرچند جنوبی ترین بخش هند، نقطه ایندیرا در جزایر آندامان و نیکوبار می باشد. سری لانکا و مالدیو هردو در جنوب هند قرار دارند. جزایر لاکشادویپ در غرب، دیگر جزایر مهم هستند .
هند منزلگاه بخش اعظمی از مرتفع ترین رشته کوه جهان، یعنی سلسله جبال هیمالیاست (کانچنجونگا در سیکیم، با ارتفاع ۸۵۹۸ متر بلندترین قله آن است)، که در انتهای شمالی کشور واقع شده است. هرچه به جنوب می رویم، ارتفاع زمین به تدریج کم شده تا به نواحی با ارتفاع کم و مناطق تپه ای می رسیم .

1ea9_12112820-himalayas-mountains-wallpapers4.jpg


گنگ طویل ترین رود هند بوده و دشت ایندو-گنگتیک را تغذیه می کند. شبکه گنگ-براهماپوترا بیشتر بخش های شمالی، مرکزی و شرقی هند را اشغال کند. مناطق مرتفع مرکزی به سه فلات اصلی تقسیم می شوند – فلات مالوا در غرب، فلات دکان درجنوب (که قسمت عمده شبه جزیره هند را تشکیل می-دهد) و فلات چوتا ناگپور در شرق. فلات مالوا در ایالت های راجستان، مادیا پرادش و گجرات گسترش پیدا کرده است. فلات چوتا ناگپور در شرق هند واقع شده و بیشتر جارکند و بخش های مجاور اوریسا ، بیهار و چاتیسگار را پوشش داده است. فلات دکان، بیشتر قسمت های هند جنوبی را شامل می شود .
در منتها الیه جنوبی، هند خط ساحلی به طول ۷۶۰۰ کیلومتر دارد، که از گجرات در غرب و مومبای، گوا و کرالا در جنوب و شمال در چنای، اریسا و کلکلته را در بر می گیرد. به خصوص در بخش های جنوبی، مثل کوچی و گوا، سواحل پهناوری وجود دارد.

دیدنی ها و فعالیت ها

قلعه آگرا
قلعه آگرا، را نمی توان از دست داد. ساخت این قلعه توسط اکبرشاه، پادشاه گورکانی آغاز گردید و سپس پسر و نوه اش، این بنا را تکمیل کردند. مجموعه قلعه ساختمان های مهم متعددی مثل مسجد موتی ، شش محل ، کاخ جهانگیر، دیوان عام و دیوان خاص ، دارد.

tpfp_agra_fort.jpg


کرالا
ایالت کرالا به ۱۴ بخش تقسیم شده و در طول دوره های زمانی مختلف به عنوان یکی از مطلوب ترین مقاصد گردشگری در هند، محسوب می شده است. این کاخ به خاطر مرداب هایش نیز مشهور است. فرهنگ کرالا به محدود به یک نژاد یا فرهنگ خاص نیست، و ترکیبی از تنوع دینی، جشنواره ها، هنرهای نمایشی (رقص، باله، اپرا)، موسیقی، هنرهای رزمی، نقاشی، صنایع دستی، می باشد. میراث فرهنگی کرالا در لباس-ها و غذاهای سنتی آن، نیز مشهود است .

mvla_kerala.jpg


خواجوراهو
خواجوراهو شهری در مادیا پرادش است، که به خاطر معابد هندو و جینی خود، معروف است. این معابد به خاطر حکاکی های زیبایی که دارند، جز میراث جهانی یونسکو قرار گرفته اند. حدود ۲۰ معبد تا به امروز بر جای مانده اند، که قدمت شان به قرون ۱۰ و ۱۱ میلادی برمی گردد .

tnh0_the-world-famous-temple-of-khajuraho-india.jpg


شیملا
شیملا مرکز ایالت هیماچال پرادش است. در سال ۱۸۶۴، شیملا به عنوان پایتخت تابستانی راج بریتانیا در هند، برگزیده شد. شیملا به عنوان یک مقصد گردشگری جذاب، به عنوان ملکه تپه ها شناخته می شود. شهر شیملا که در هیمالیای شمال غربی با ارتفاع ۲۲۰۵ متر واقع شده است، جنگل های کاج، گل صدتومانی و بلوط قرار گرفته که تابستان های معتدل و زمستانهایی سرد و برفی دارد. این شهر به خاطر سبک معماری تودوربتان و نئوگوتیک خود معروف است که قدمت آن به زمان مستعمره بودن هند برمی گردد .


تماشای حیات وحش
هند یکی از بهترین کشورهای غیر آفریقایی و احتمالاً بهترین کشور آسیایی، برای تماشای حیات وحش است. حیات وحش آن شامل پنج غول آسیایی (پلنگ، شیر، فیل،کرگدن و بوفالوی آسیایی) می شود، اما یک حیوان دیگر هم است که از بقیه شاخص تر است. این حیوان، ببر است و برای دیدن یکی از آنها هم باید بسیار خوش شانس باشید و در پارک های ملی بسیار منتظر بمانید تا این فرصت نصیب شما شود. پارک ملی کانها و پارک ملی باندهاوگار در مادیا پرادش، بهترین ها در کشور هستند که بیشترین تراکم را داشته و بیشترین شانس را برای دیدن این گربه وحشی خواهید داشت. علاوه بر آن، ذخایر پنچ و پانا ارزش دیدن را خواهند داشت، اگرچه در سالهای اخیر تعداد ببرها، کاهش چشمگیری پیدا کرده اند. اگرچه رانتامبور هم به همان اندازه مشهور است، جمعیت ببرهای اینجا به خاطر شکارچی های فعال در این منطقه کاهش چشمگیری پیدا کرده است.
پارک ملی کوربت هم که در ۲۴۰ کیلومتری شمال دهلی و بالای تپه های هیمالا واقع شده، مکان خوبی برای دیدن ببر است، گرچه باید مدتی در اینجا سپری کنید و کمی هم خوش شانس باشید.

جانوران دیگری هم در حیات وحش این کشور یافت می شوند، مانند گراز وحشی، خرس تنبل، کرگدن، فیل، گاو وحشی هندی، بز کوهی هندی، سگ های وحشی و کفتارهای راه راه در کوهستان ها، یک پلنگ برفی بسیار خاص، در ارتفاع ۲۰۰۰ متری زندگی می کند.
چهار پارک دیگر نیز هستند که در فهرست میراث یونسکو به ثبت رسیده و به خاطر زیبایی و شکوه برجسته شان بایستی از آنها هم بازدید کرد. این پارک ها عبارتند از پارک ملی کازیرانگا و پارک ملی ماناس در شمال شرقی آسام، پارک ملی سانداربان که در اشتراک با بنگلادش است، پارک ملی کولادئو در بخش براتپور راجستان، که به خاطر تنوع پرندگانی مثل درنای نادر سیبری، بسیار جالب توجه است.
گنجینه ملی ساسانگیر در گجرات تنها مکانی در آسیاست که شیرهای آسیایی دارد. برنامه جابه جایی شیرها به پارک های ملی دیگر، به خاطر مقاومت مردم محلی، موفقیت آمیز نبوده است.

سانداربان
جنگل شاه پسند سانداربان یکی از بزرگترین جنگل ها در نوع خود است، در غرب هند و جنوب غرب بنگلادش و در دلتای گنگ واقع شده است. رودخانه های براهماپوترا و مگنا بر روی خلیج بنگال واقع شده است. سانداربان با بنگلادش مشترک است و جز میراث یونسکو به حساب می آید. این پارک ملی حاوی شبکه پیچیده ای از راه های آبی کشندی، لجنزار، و جزایر کوچکی از جنگل های شاه پسند مقاوم به نمک است و تنوع زیستی بالا شامل جانوران وگیاهان مختلف زیاد می شود. جانوران آن شامل ۲۶۰ گونه پرنده، ببر سلطنتی بنگال، و دیگر گونه های در معرض خطر مانند کروکودیل مصب و پیتون هندی می شود. اگرچه دیدن برخی از این گونه ها مثل ببر بسیار حوصله می خواهد. بهترین تور از داکا یا کولنا خواهد بود که یک هفته به طول خواهد انجامید.

yvn6_sundarbans-forest-unesco-heritage-centre.jpg

راجستان
راجستان یکی از پربازدیدترین مناطق هند است و شامل چند شهر مهم برای دیدن می شود، مثل جیسالمر ، جی پور، اودای پور و جودپور . تمام این شهرها ویژگی های منحصر به فرد خود مثل قلعه، کاخ مهاراجه و حتی رنگ های مخصوص به خود را دارند (شهر صورتی، شهر آبی). سفر با شتر در صحرای تار هم یک تجربه فوق العاده خواهد بود 

ct1i_gadi-sagar-temple-jaisalmer-rajasthan-india.jpeg

واراناسی
بر اساس افسانه های هندی، واراناسی یکی از مقدس ترین شهرهای هند محسوب می شود. این شهر در کرانه رود مقدس گنگ قرار دارد، و این اعتقاد وجود دارد که شنا کردن در آن، گناهان را شسته و روح آدمی را خالص می کند.
صحرای تار، مکانی خشک در شمال غربی شبه قاره هند است. این صحرا قسمت عمده راجستان را تشکیل داده و از اینجا تا ایالت های هاریانای جنوبی و پنجاب و تا ایالت گجرات را در بر می گیرد. جدا از هند، شامل مناطق جنوبی ایالت سند و جنوب شرقی ایالت پنجاب در پاکستان نیز می شود. رودخانه های سوتلج و ایندوس و دامنه آراوالی و ران کوچ ، مرزهای طبیعی آن را تشکیل می دهند. این صحرا، یک بیابان تپه ای با شن های فراوان است، اگرچه بخش مرکزی آن، دشتی بدون شن است. برخلاف بیشتر قسمت های هند، فصل باران های موسمی ندارد، اگرچه در اینجا نیز ماه های پرآب تر از جولای تا اکتبر می-باشد. اینجا همچنین مکانی مناسب برای دیدن جانوران این منطقه می باشد و شهرهای جالبی نیز در این محدوده قرار دارند، مثل جودپور و مرکز صحرا یعنی جی سالمر که شترسواری درون صحرا، یکی از متداول ترین راه های مسافرت است.

wcjr_ghat-varanasi-13.jpg

دیگر فعالیت ها و دیدنی ها
جزایر آندامان و نیکوبار، نسخه هندی دروازه های استوایی همراه با قبایل بومی، سواحل و جنگل ها
لاداخ مکانی برای پیاده روی در کوهستان های هیمالیا و بهترین مکان برای دیدن راهبان بودایی است. گوا با سواحل خود مکانی فوق العاده برای رسیدن به آرامش است
معبد خورشید، در کونارک ایالت اورسا، بر روی خلیج بنگال جز میراث جهانی یونسکو می باشد
سیکیم و دارجلینگ: از سواری بر روی قطارهای کوچک در کوهستان های سیکیم و دارجلینگ لذت ببرید
معابد هامپی در جنوب مرکزی هند (کارناتاکا )

آب و هوا
هند کشوری پهناور است و اگرچه شباهت های زیادی در آب و هوای مناطق مختلف آن دیده می شود، به دلیل تفاوت در دما و بارش باران در جنوب و شمال بین بخش های پایینی و مرتفع هیمالیا، تفاوت هایی دیده می شود
به طور کلی، از ماه ژوئن تا ماه اکتبر، این کشور تحت تأثیر بادهای موسمی از جانب جنوب غرب است. در برخی از دامنه های کوهستانی، بارش باران بسیار سنگین بوده و برخی مناطق میانگین بارش سالیانه حدود ۱۰۰۰۰ میلی متر دارند، و مرطوب ترین مکان بر روی زمین در اینجا واقع شده است، یعنی چراپونجی در مگالایا در شمال شرقی کشور
سردترین و خشک ترین زمان سال در بیشتر مناطق کشور، از ماه دسامبر تا ماه فوریه است، هنگامی که نسیم ملایم شمالی، آسمانی پاک و بارانی نه چندان سنگین را به ارمغان می آورد. از ماه مارس تا ماه می، هند گرمتر و گرمتر شده و خشکی ادامه پیدا می کند. بارش تنها وقتی رخ می دهد که بادها مجدداً از سمت جنوب غرب، شروع به وزش کنند. به طور میانگین، ورود باران از جنوب هند طی اواخر ماه می یا اوایل ماه ژوئن صورت گرفته و شش هفته بعد به شمال می رسد

زبان
در واقع، ۲۲ زبان رسمی در هند وجود دارد. مهم ترین آنها، زبان هندی است، که در تمام مناطق شمال هند، و قسمت های عمده ای از مناطق غربی، شرقی و بخش های مرکزی کشور تکلم می شود. این زبان، شکل کنونی خود را در طول قرون مختلف و از طریق لهجه های گوناگون موجود، به دست آورده است. زبان هندی، بر اساس گویش کاریبولی منطقه دهلی می باشد و تنها تفاوت آن با زبان اردو (زبان ملی پاکستان و یکی از زبان های رسمی هند) این است که معمولاً در متون دیوانگری هند نوشته می شده و کمتر از اردو تحت تأثیر زبان فارسی بوده، و واژگان سانسکریت بیشتری در آن دیده می شود
هندوستانی، یا «هندو-اردو» عبارتی است که ارتباط نزدیکی با اکثر گویش های پاکستان و هند و به خصوص با اشکال بومی این دو زبان ملی، یعنی زبان هندی و اردوی استاندارد، دارد. زبان هندی و اردو را می توان برگرفته از هویت واحدی دانست، و تفاوت اساسی آنها این است که در زبان اردو واژگان عربی-پارسی و در زبان هندی، لغات سانسکریت وارد شده اند. از این گذشته، تفاوت اجتماعی نیز در این دو زبان وجود دارد. وقتی مردم به زبان هندوستانی صحبت می کنند، مسلمانان معمولاً می گویند که آنها به زبان اردو و هندو تکلم می کنند و منظورشان هندی است، حتی وقتی که به یک زبان حرف می زنند
اگرچه زبان انگلیسی، زبان متداول محسوب شده و در مدارس نیز تدریس می شود، اما کماکان از فرهنگ هندی، فاصله دارد. دانش پایه ای یک زبان محلی، وظیفه ای کوچک برای فراگیری آن است و بایستی همگان از آن آگاه باشند. یادگیری گزیده ای از لغات یا عبارات کلیدی شما را قادر می سازد تا منظور خود را بیان کرده و منظور طرف مقابل خود را دریافت کنید. در بیشتر مناطق هند، یادگیری زبان هندوستانی سرمایه گذاری عالی برای زمان بوده، چون به عنوان یک زبان مخلوط عمل کرده و به شما امکان برقراری ارتباط با بسیاری از افراد محلی را فراهم می نماید
با اینحال، شما افراد بسیاری را در بیشتر مناطق گردشگری هند خواهید دید، که زبان انگلیسی را به خوبی صحبت می کنند. انگلیسی هندی (هینگلیش) زبانی منحصر به فرد بوده و تا حدودی بامزه می رسد. اگر شما به علائم، پوسترها، و دیگر نقاشی ها دقت کنید، احتمالاً می توانید این اشتباهات بامزه را پیدا کنید
غذا
ساعت ها می توان در مورد عجایب خوراکی هند، حرف زد و کتابها نوشت. اما برای شکم پرست ها و عاشقان خوراکی، مشاهده پخت غذاهای غنی هندی، تجربه ای فراموش نشدنی خواهد بود. هند بدون شک، سرزمین ادویه جات است. غذاها، محلی، باستانی، تند و فراموش نشدنی خواهند بود. طعم ها هم مثل اقلیم، متفاوت خواهند بود. ادویه جات چهار گوشه هند، معطر، تند بوده و گاهی اوقات تنها اثر درمانی دارند. این ادویه جات با نسبت های دقیقی با یکدیگر مخلوط شده تا اصول آشپزی که احتمالاً قرنها قدمت دارند، حفظ شوند. استفاده از این ادویه جات نیز از منطقه ای به منطقه ای دیگر هم متفاوت بوده، و همین هم سبب تقسیم بندی جغرافیایی منوهای غذایی می شود
سنت های آشپزی هندی به شدت با یکدیگر متفاوت بوده و به طور یکنواختی در کل جهان، معروف هستند. شما به احتمال زیاد، طعم غذاهای هندی را در کشور خود چشیده اید، اما این تنها بخش کوچکی از گستره غذایی وسیعو شگفت انگیز هند می باشد. منوی هندی، به خاطر تندی اش معروف است. حتی آن دسته از اقلام غذایی که مردم آنها را تند به حساب نمی آورند، با فلفل و ادویه مخلوط شده است. برای شروع بهتر است به آرامی از این غذاها استفاده کنید تا ظرفیت تحمل تان بیشتر شود، اما برای عاشقان غذاهای تند، از همان لقمه اول، لذت بخش خواهد بود.

ساموساس ، میان وعده معروف هندی است که از سیب زمینی آب پز تند که در خمیر آردی آماده شده با چاشنی تند خوابانده شده، در تمام کشور طبخ شده (۵ روپیه به ازای هر یک پرس) یا اینکه می توانید به رستوران رفته و از تنوع غذاهای هندی لذت ببرید. غذای هندی به خاطر استفاده از ادویه جات مختلف برای ایجاد طعم و عطر زیاد معروف است. با پرداخت ۵۰ تا ۴۰۰ روپیه برای غذا، می توانید تمامی حواس خود را به کار گیرید.
هر منطقه و هر ایالتی غذای منحصر به فرد خود را دارد. محبوب ترین غذاها در شمال هند، ماتر پنیر (کاری همراه با پنیر و لوبیا)، پولو (برنج سرخ شده)، دال (عدس)، داهی گوشت (گوشت بره در سس ماست)، مرغ کره ای و ساموساس است. در جنوب هند، به ایدلیس (کیک بخارپز تهیه شده از خمیر برنج)، دوساس یا اوتاپامس (پن کیک تهیه شده از خمیر برنج و آرد عدس) برخواهید خورد. اینها تنها نمونه هایی از این غذاها هستند، چونکه نام بردن از تمام غذاهای هندی، صدها صفحه زمان خواهد برد. پس تا زمانی که در هند هستید، از کوچکترین فرصت برای بهره بردن از این غذاها استفاده کنید.
بهداشت غذا، امری مهم در طول اقامت شما در هند است، چون برخی از گردشگران به دلیل خوردن غذا یا نوشیدنی آلوده، مسموم می شوند. اگر نمی توانید در مقابل وسوسه امتحان کردن غذاهای دوره گردها تحمل داشته باشید، به شما توصیه می کنیم که از مکان هایی غذا تهیه کنید که بیشتر افراد محلی از آن غذا تهیه می کنند و در جلو چشمان شما، این غذا را آماده می کنند. اهمال در آماده سازی، طبخ و بسته-بندی غذا در سرتاسر کشور مشاهده می شود، بنابراین لازم است که دقت بیشتری به عمل بیاورید. میوه ها و سبزی جات به طور کلی در تمام بازارها با بهایی اندک در دسترس می باشند. هرچند، محصولات وارداتی مانند شکلات مثل هر جای دیگری، کمی گران تر هستند.
ایمنی
هند به طور کلی کشوری امن است. هندی ها مردمانی گرم و مهمان نواز هستند. هند کشوری دموکراتیک بوده و همگان به قانون احترام می گذارند (اگرچه روند رسیدگی به دادرسی ها کند است). شما می توانید آزادانه در کشور سفر کنید.
برای تمامی کشورها، برخی مکان ها بسیار امن بوده و برخی مکان ها نیز امنیت کمتری دارند. همانند هر کشور دیگری در جهان، زیرکی و آگاهی، بهترین سلاح در برابر دزدی یا اتفاقات ناگوار است. نقش زنان در هند با نقش زنان مثلاً در اروپای غربی متفاوت است. برای اینکه بهانه ای دست برخی ندهید، خانم ها بهتر است از پوشیدن لباس های بدن نما مثل دامن های کوتاه، پیراهن های تاپ تنگ، پرهیز کنند و همیشه به خاطر داشته باشند که یک مرد هندی رفتارها و حرکات متفاوتی با یک مرد از کشور دیگر را درک می کند. پوشیدن لباس های محلی، این نگاه ها را کم می کند.
هرچند که هند، به طور کلی کشوری امن برای زنان است؛ تنها به تفاوت های فرهنگی دقت کنید. شهرهای بزرگتر، مدرن تر بوده و مردمان آن گردشگران و خارجی های زیادی دیده اند، بنابراین انعطاف پذیری بیشتری در نوع پوشش دارند. بهداشت، سرفصل مهمی در هند است و بیماریها هم خطر بزرگی برای سلامتی شما محسوب می شوند. اما وقتی که به چند توصیه بهداشتی ساده توجه داشته باشید، می توانید خطر را به حداقل میزان آن کاهش دهید. خطر ابتلا به مالاریا و تب دانگ در برخی مناطق وجود دارد، اما راه های مؤثری برای حفاظت خودتان از نیش پشه و کاهش خطر ابتلا به عفونت به میزان حداقلی، وجود دارد.

Check Also

درباره گوا

سرزمین عجایب. کشور ۷۲ ملت. هر چه که نامش باشد و عنوانش از دیرباز تاکنون ...